Przykładowe mieszkanie 39 m2

Atrakcyjna kawalerka z sypialnią i pokojem dziennym połączonym z aneksem kuchennym. Wielką zaletą mieszkania jest przestronny hol z miejscem, które warto wykorzystać pod garderobę. Zarówno z pokoju dziennego, jak i sypialni można wyjść na taras o powierzchni 8 m2, który stanowić będzie przyjemny azyl dla mieszkańców. Aneks kuchenny usytuowany jest w taki sposób, by łatwo i atrakcyjnie wizualnie oddzielić się od pokoju dziennego, na przykład wysokim blatem i hokerami. W ten sposób zyskać można oryginalną jadalnię lub też stworzyć ażurowy regał na książki czy bibeloty.

Przykładowe mieszkanie 56 m2

Mieszkanie optymalne dla niedużej rodziny, posiadające 2 sypialnie, pokój dzienny z aneksem kuchennym. W przestronnym holu jest miejsce na dużą szafę zabudowaną. Pokój dzienny zajmuje powierzchnię 21 m2 i łatwo można go oddzielić od aneksu kuchennego stołem, kreując jadalnię, lub wyspą, niezwykle przydatną w nowoczesnej kuchni. Mieszkanie jest doświetlone, z pokoju dziennego na taras przechodzi się przez niemal 3-metrową witrynę, która otwiera przestrzeń, dodając jej lekkości i łącząc ze światem zewnętrznym. Łazienka w mieszkaniu jest spora, w kształcie optymalnym dla tego typu pomieszczenia, bez problemu pomieści więc wszelkie niezbędne sprzęty i meble.

Apartament ten jest doskonałą opcją dla osób, które potrzebują przestrzeni. Jego układ gwarantuje swobodę i prywatność domownikom. Atutem jest taras, 14 m2, na którym zorganizować można miejsce sprzyjające odpoczynkowi i spotkaniom towarzyskim.

Przykładowe mieszkanie 64 m2

Bardzo interesujący apartament o powierzchni 64 m2, w którym mieści się pokój dzienny z wydzielonym, przysłoniętym aneksem kuchennym, dwiema sypialniami, łazienką, holem. Do mieszkania przynależy ogródek, do którego wychodzi się wprost z pokoju dziennego lub z sypialni gospodarzy. Ogród to ogromna zaleta mieszkania, jego powierzchnia (w zależności od mieszkania 105 – 114 m2) jest spora i pozwala zorganizować przestrzeń do zabawy dla dzieci, wypoczynkową a nawet uprawiać zioła i warzywa na własny użytek. Część ogrodu jest zadaszona, dzięki czemu korzystać z niego można nawet przy gorszej pogodzie. Co ważne, ogród jest osłonięty przed wzrokiem przechodniów i pozwala właścicielom zachować pełnię prywatności.

Pokój dzienny łączy się z aneksem kuchennym, jednak nie jest to otwarta przestrzeń. Dzięki temu rozwiązaniu kuchnia staje się praktycznie osobnym pomieszczeniem. Do aneksu kuchennego przylega niewielkie pomieszczenie gospodarcze o powierzchni 2,57 m2, które pełnić może funkcję schowka, suszarni, a nawet spiżarni. Sam pokój dzienny jest tak przestronny, że wykreować w nim można zarówno jadalnię, jak przestrzeń do wypoczynku i domowe biuro. Hol obejmujący 10 m2 daje możliwość postawienia w nim garderoby, stanowi też naturalne przedłużenie salonu, gdyż obie powierzchnie łączy dość szerokie przejście. Ustawna łazienka i sypialnie dopełniają wizerunku mieszkania. Jest ono idealną propozycją dla rodziny z jednym lub dwójką dzieci.

 

Przykładowe mieszkanie 45 m2

To luksusowa kawalerka dla pary składająca się z pokoju dziennego z otwartym aneksem kuchennym, sypialni o powierzchni 14 m2, łazienki, holu z miejscem pod szafę zabudowaną lub garderobę i atrakcyjnego tarasu. Aneks kuchenny można wydzielić blatem lub ażurowym regałem, dzięki czemu zyska się jadalnię, miejsce do przechowywania albo interesującą dekorację.

Taras przynależny do mieszkania zajmuje powierzchnię 9 m2 i ma atrakcyjny kształt. Wyjść na niego można z pokoju dziennego lub sypialni, a ponieważ jest częściowo zadaszony służyć będzie praktycznie przez cały rok. Zaletą apartamentu jest jego przestronność, mimo niewielkiego metrażu oraz funkcjonalność pomieszczeń, które łatwo się aranżuje i dostosowuje do potrzeb mieszkańców.

Przykładowe mieszkanie 109,16 m2

Niezwykle komfortowe i przestronne mieszkanie zaplanowane dla rodziny z dwójką dzieci, która ceni sobie luksus. Mieszkanie podzielone jest na dwie strefy. Pierwsza to strefa dzienna, w której prowadzone jest życie rodzinne i towarzyskie, a składa się  na nią bardzo duży, bo obejmujący powierzchnię 46,4 m2, salon z jadalnią i aneksem kuchennym, toaleta oraz hol, w którym bez problemu zaaranżować można garderobę lub zabudowaną szafę. Strefa druga to część prywatna, na którą składają się trzy sypialnie, łazienka z toaletą, wanną i natryskiem oraz pomieszczenie gospodarcze będące jednocześnie pralnią i suszarnią.

Niezwykle przestronny pokój dzienny oddziela do kuchni nowoczesna wyspa, dzięki której pani domu zyskuje dodatkową powierzchnię do przygotowywania posiłków oraz przechowywania. Widok z okien części dziennej to wyjątkowy rarytas. Z jadalni, przez niemal 4 metrową witrynę, wychodzi się na taras o powierzchni prawie 55 m2. Na tak dużej przestrzeni, częściowo zadaszonej, warto zorganizować miejsce do zabawy dla dzieci, kącik wypoczynkowy, a nawet hodowlę ziół, których zapach i smak doda nowej jakości życiu mieszkańców.

Mieszkanie jest bardzo dobrze doświetlone i optymalnie zaplanowane. Ustawne sypialnie, pomieszczenie gospodarcze, toaleta w strefie dziennej sprawiają, że żyje się w nim bardzo komfortowo. Tutaj każdy członek rodziny znajdzie miejsce dla siebie, realizując swoje plany i zadania. Mieszkańcy mają do dyspozycji przestrzeń do wykorzystania na wiele sposób, wszystko pod swój gust i potrzeby.