Nova Ozimska – osiedle inne niż wszystkie

Nowoczesność to nie tylko zaawansowane technologie. Nowoczesność to również wizerunek, styl, oryginalna forma. A tego wszystkiego nie może zabraknąć również budynkom. W czasach, gdy design jest jednym z wyznaczników jakości, warto stawiać na atrakcyjną, nowoczesną formę.

Projektujący osiedle Nova Ozimska architekci, Małgorzata i Andrzej Zatwarniccy, wykreowali budynki mieszkalne, jakich jeszcze w Opolu nie mamy. Oto całe osiedle stanowić będą dwa bloki o niezwykłej, kaskadowej konstrukcji, kojarzące się silnie z największymi statkami pasażerskimi na świecie. W każdym obiekcie zaplanowano od 4 do 9 kondygnacji – w ramach jednego budynku! Posunięcie odważne i nowatorskie. Intencją projektantów było odejście od tradycyjnego wizerunku osiedla - blokowiska, pudełkowo poukładanego, niezbyt przyjaznego mieszkańcom, w którym wszystko zdaje się być zimne i niedostępne.

Stąd właśnie płynie inicjatywa osiedla, które zachwycać będzie formą, jasną, naturalną kolorystyką, zróżnicowaną wysokością obiektów. Dzięki temu całość stanie się bliższa, cieplejsza, przyjemniejsza.

Nova Ozimska - indywidualne spojrzenie na przestrzeń

Każda kondygnacja budynków, każde mieszkanie zostało zaprojektowane osobno. Nie ma dwóch powtarzających się układów apartamentów, nie ma dwóch takich samych pięter. Troska o detale, zróżnicowanie przestrzeni i atrakcyjne otoczenie wyróżnia osiedle Nova Ozimska. Tutaj nie ma miejsce na powtarzalność, rutynę. Tutaj efekt wizualny jest równy jakości obiektu i stanowi element komfortu życia.

Wszystkie mieszkania posiadają balkony, ogrody lub tarasy.  Każdy z nich jest inny, ale każdy pozwala odetchnąć pełną piersią, poczuć swobodę i przestrzeń.

Nova Ozimska – miejsce do życia

Dziś stawiamy na rodzinę i jakość życia. To właśnie tymi względami kierowali się architekci opracowując otoczenie osiedla. Przyszli mieszkańcy znajdą tutaj dużo zieleni, drzew, soczystych trawników, ścieżek spacerowych. Osiedle posiadać będzie swój własny park. Zadrzewione tereny to coś, czego bardzo brakuje nam w przestrzeni publicznej, pomysł jest więc na wagę złota. Dla dzieci zorganizowany zostanie atrakcyjny plac zabaw, zlokalizowany pomiędzy budynkami, dzięki czemu maluchy będą bezpieczne i pod okiem rodziców.

Rezygnując z  gęstej zabudowy i standardowych rozwiązań architekci wprowadzają w życie innowacyjne rozwiązania. Oto dają mieszkańcom przestrzeń, nie ograniczają jej kolejnymi budynkami, stawianymi blisko siebie, nie chronią przez przyrodą, a pozwalają jej wejść jeszcze bliżej. Jednocześnie troszcząc się o prywatność, wygodę i bezpieczeństwo.